Гласајте за Canon на Rototom реге натпреварот

Напишано од Дејан Новости

Конечно, на листата на пријавени бендови на познатиот европски реге натпревар Rototom се најде и македонски бенд - нашите Canon. Гласањето започнува денес и трае до 20ти февруари.

Canon е друштвен колектив, кој како маалски бенд постои од 2000 година. Во 2003 почнува да свири реге музика, а нивниот сингл „Излези“ излегува во 2006та. Синглот го снимаат со Нелектронски Гуру од „E Go East Records“ со кого го издаваат и нивниот прв албум „Глобално засмејување“. Бендот веќе работи на подготовка на песните за вториот албум „Macedonian Atra Roots“, а дел од истите веќе се презентираат на нивните настапи.

Да им се заблагодариме на Canon за многуте одлични журки кои ни ги имаат приредено, затоа сите на http://www.reggaecontest.eu/bands/canon и да гласаме!