Snoop Dogg со реге сингл и најава за реге албум

Напишано од Дејан Новости

Деновиве, многу медиуми известуваат дека познатиот рапер Snoop Dogg ќе издаден реге албум. Албумот ќе го носи насловот „Reincarnated“, а ќе биде издаден подоцна оваа година. За оваа цел раперот го презема прекарот Snoop Lion.

Првиот сингл од албумот, „La La La“ е веќе достапен за преслушување, а Snoop и бендот кој го придружува „The Jungle“ за прв пат ќе настапат на 3ти август на Caribana Festival во Торонто, Канада.

Што мислите за оваа промена и влегувањето на Snoop Dogg во реге сцената?

Извор: Marco On The Bass